![endif]>![if> | Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак взяв участь у презентації книжки «Українка: жінка-волонтер, жінка-герой», до якої увійшли твори-переможці однойменного творчого конкурсу, організованого та проведеного Жіночим товариством імені Ольги Басараб та Олени Теліги за сприяння Держкомтелерадіо. |
Захід відбувся у Національній спілці письменників України та зібрав в одній залі переможниць творчого конкурсу та героїнь нарисів.
«Ця книга дає відповідь на питання, якою має бути українка, на плечі якої впав тягар війни з Москвою, - сказав Богдан Червак. - Сильною, спраглою перемоги над ворогом, і, водночас, залишатися люблячою матір’ю і вірною подругою. Як писала Олена Теліга - жінкою, яка є «вірним союзником мужчин в боротьбі за життя, а головне — за націю».
У книзі «Українка: жінка-волонтер, жінка-герой» зібрано історії про жінок, які допомагають пораненим у Київському військовому госпіталі, плетуть маскувальні сітки й «кікімори», збирають передачі на передову, поспішають через непролазну багнюку по розбитих снарядами дорогах з необхідним для наших захисників.
До збірника ввійшли нариси Тетяни Лісненко про Ірину Головач; Світлани Патри про Оксану Радушинську; Ольги Ліщук про Оксану Ковалевську; Христини Дичко про Катерину Ковальчук, Юлію Майбороду, Діану Макарову, Лесю Тищенко, Руслану Лоцман та інш.
«Жінки стають волонтерами, незважаючи на вік, соціальне і матеріальне становище, навіть на інвалідність, як героїня одного з нарисів Оксана Радушинська, - зазначила голова жіночого товариства ім. Ольги Басараб та Олени Теліги Надія Стрішенець. – Наш вечір зібрав сузір’я таких незвичайних жінок. На жаль, не всі героїні збірника змогли приїхати в Київ. Зокрема, Ірина Головач з Ромен знову поїхала з волонтерською допомогою до лінії фронту. Історії цих неймовірних жінок надихають на нові книги.»