Бій під Крутами став прикладом для тих, хто боровся за незалежність України, - Богдан Червак
опубліковано 29 січня 2019 року о 18:10

Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак та працівники відомства вшанували пам’ять Героїв Крут на Лук’янівському цвинтарі, де поховані Володимир Наумович та Володимир Шульгин, випускники київського Університету імені Святого Володимира, які загинули 29 січня  під станцією Крути у нерівному бою з підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова.

 

«Бій під Крутами попри поразку став прообразом мужності та відваги українського народу, став прикладом для тих, хто боровся за незалежність України. Послідовники героїв Крут – це Олег Ольжич і Олена Теліга, кіборги Донецького аеропорту, сотні героїв України, які захищають нашу державу від російської агресії на сході України. Понад сто років тому відбулася подія, котра увійшла в історію визвольних змагань, в історію новітньої України, без якої національна пам'ять українського народу немислима», - зазначив перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак. 

У заході, організованому Держкомтелерадіо, взяли участь працівники підвідомчих Держкомтелерадіо установ та організацій, громадські активісти, студенти, вихованці інформаційно-творчого агентства «Юн-прес» Київського Палацу дітей та юнацтва, представники ЗМІ.

Учасники заходу поклали також квіти до могили  українських поетів Олександра Олеся та Олега Ольжича, які перепоховані на Лукянівському цвинтарі.

Інформаційно. 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути, що за 130 кілометрів від Києва, добровольчий Студентський Курінь, що складався із 300 юнаків: студентів Університету імені Святого Володимира, новоствореного Українського Народного Університету та гімназистів київських гімназій, відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили в нерівний бій із більшовицькими військами, чисельність яких налічувала близько 5 тисяч.

Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Але ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні. І ці дні стали вирішальними для української дипломатії, щоб домогтися від міжнародного співтовариства визнання незалежної України. Уряд УНР домігся того, що за Брест-Литовським мирним договором між більшовицькою Росією та Четвертним союзом Україна ставала незалежною державою. Росія зобов’язувалася визнати право українського народу на самовизначення, законність влади Центральної Ради, укласти з нею мир, негайно вивести з України формування Червоної гвардії.

Володимир Миколайович Наумович (1894-1918) та Володимир Якович Шульгин (1894-1918) - учасники бою під Крутами у складі Помічного студентського куреня Січових Стрільців. Були поховані на Аскольдовій могилі у 1918 році, 1934 року перепоховані на Лук’янівському кладовищі.

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux