У третій день роботи Київської міжнародної книжкової виставки-ярмарку «Книжкові контракти» тривали численні презентації та автограф-сесії. Головними героями дня були книжки, видані за цільовою програмою «Українська книга».
У програмі «Українська книга» є розділ, що включає видання мовами національних меншин України. У 2007 р. таких книжок за назвами видано 26 загальним накладом 63 тисячі.
Серед них – прекрасний яскраво ілюстрований фоліант «Кримсько-татарські казки та легенди». На виставці-ярмарку презентацію книги провело видавництво «Етнос». Видання двомовне, всі казки та легенди подано українською та кримсько-татарською. Як зазначив перекладач і редактор Микола Мірошниченко, «допомагаючи видати таку книжку, держава демонструє повагу до етносу і культури кримсько-татарського народу».
У вільний продаж література, видана за програмою «Українська книга», не має права надходити. Видруковані державним коштом книжки розподіляються до бібліотек країни, у тому числі шкільних і вузівських. Але побачити ці книжки можна на виставці-ярмарку в Києві. Видавництва мають право за власний кошт або за спонсорські гроші друкувати частину тиражу для роздрібної торгівлі. Тож на виставці-ярмарку у ці дні можна побачити, які саме твори видані за програмою «Українська книга», оцінити якість друку, оформлення тощо (реально виготовлено на даний час 60 відсотків, решта – друкується). Нагадаємо, що до програми на початку 2007 р. надійшло понад 1300 пропозицій на суму понад 145 млн грн.. Проте державний бюджет зміг оплатити видання лише 133 назв книг на суму 20 млн грн.. Загальний наклад цих книг становить 656 екз. Середня вартість 1 екз. склала 30 грн.
Презентація книжки ужгородського автора Олександра Гавриша «Неймовірні пригоди Івана Сили – найдужчої людини світу», що вийшла у видавництві «Старого Лева», відбулася 21 грудня на дитячому майданчику виставки і зібрала не лише читачів, а й шанувальників реального силача – Василя Вірастюка. Він і презентував книгу-розповідь також про українця – закарпатця Івана Фірцака, котрий здобув титул найсильнішого у ХІХ ст..
В останній день роботи виставки-ярмарку о 10 годині розпочнеться вручення дипломів учасників виставки, дипломів за краще оформлення стенду (п’ять видавництв) та будуть оголошені результати конкурсу, що проходив у рамках ярмарку, «Краща книга». Серед претендентів видання: Леся Українка «Лісова пісня» («Веселка», художник Софія Караффа – Корбут), Костянтин Стамеров «Нариси з історії костюмів» («Мистецтво»), Дитяча енциклопедія «Країни світу» («Фоліо») та ще близько 30 книжок.