| Користуючись інформацією, яка не відповідає дійсності, заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко в ефірі однієї з телерадіокомпаній зробив заяву, в якій безпідставно звинуватив Державний комітет телебачення і радіомовлення України в намаганні відібрати у частини київських видавництв їхні приміщення. |
Зауважимо, що факти, голослівно наведені народним депутатом, необґрунтовано дискредитують центральний орган виконавчої влади. Більшість київських державних видавництв, зокрема, й згадані у виступі народного депутата видавництва «Українська енциклопедія ім. М. Бажана», «Дніпро», «Здоров’я», «Урожай», на жаль, не мають власних приміщень і розміщуються на орендованих площах. Питання про їхнє виселення впродовж останніх років періодично піднімалося Київською міською владою, яка не хотіла продовжувати терміни дії договорів оренди.
За судовими позовами Київської міськдержадміністрації було виселено з орендованих приміщень видавництво «Мистецтво», декілька книжкових магазинів у центрі столиці. Сьогодні під загрозою виселення знаходяться державні видавництва «Українська енциклопедія ім. М. Бажана», «Дніпро». Упродовж кількох останніх років Держкомтелерадіо у численних листах до тодішнього міського голови Л. Черновецького, управління майном міста Києва, Київської міськдержадміністрації звертався з проханнями та вимогами призупинити виселення видавництв, книгарень із орендованих приміщень.
Щоб виправити ситуацію із спробами знищення у такій спосіб державних видавництв, Комітет ініціював розробку та прийняття низки нормативно-правових актів, які мають на меті створити сприятливі умови для ведення господарської діяльності суб’єктами видавничої справи. Зокрема, це Закони України «Про внесення змін до статті 9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» щодо книговидавничої справи», «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок», постанова Верховної Ради України «Про запровадження мораторію на виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження».
З метою захисту державних видавництв, які знаходяться під постійною загрозою виселення з приміщень комунальної форми власності, та забезпечення їх подальшого функціонування Держкомтелерадіо сьогодні розглядає можливості розміщення київських державних видавництв на площах підприємств, які перебувають у сфері управління Держкомтелерадіо України і є державною власністю.
Стосовно програми «Українська книга», яку не обійшов увагою Микола Томенко, повідомляємо, що Комітет, виконавши усі обов’язкові, передбачені чинним законодавством процедури, вже розпочав фінансування видавничих проектів програми 2011 року. Перші видання, присвячені 20-річчю незалежності України, вже надруковані і будуть представлені 16 серпня на VII Київській міжнародній книжковій виставці-ярмарку.
Прес-служба Держкомтелерадіо України