1. Про стан інформаційного простору Тернопільської області.
2. Про хід виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України “Назустріч людям”.
Заслухавши та обговоривши доповідь начальника управління у справах преси та інформації Тернопільської облдержадміністрації Безкоровайного Є.І. та генерального директора Тернопільської державної телерадіокомпанії Заяця Р.М., колегія зазначає, що інформаційна сфера Тернопільщини відзначається особливою активністю та різноманітністю. З початку 1994 року (часу видачі нових свідоцтв) в області зареєстровано 387 періодичних видань і 30 видавництв. В той же час, через обставини, здебільшого фінансового характеру, регулярно виходять лише 65 газет і журналів.
Колегія відмічає також достатньо високий рівень розвитку телебачення і радіомовлення в Тернопільській області. В телерадіопросторі присутні 11 загальнонаціональних теле- і така ж кількість радіоканалів України. Крім того, у телеефірі ведуть мовлення дві місцеві телерадіокомпанії – Тернопільська ОДТРК та ТОВ “TV-
У проводовій мережі області працює 165 тисяч радіоточок. Щільність домашніх радіоточок на 100 сімей у Тернопільській дирекції ВАТ “Укртелеком” складає 52,9 одиниць при середньому по Україні 38,8.
Розпорядженням голови обласної державної адміністрації схвалено проект “Обласної комплексної програми підтримки розбудови обласного телевізійного каналу “ТТБ”. Нині розглядається питання щодо повторного розгляду Комплексної програми на найближчій сесії Тернопільської обласної ради з метою закладення в обласному бюджеті 2006 року коштів на розбудову каналу.
Колегія констатує, що стан технологічного обладнання Тернопільської ОДТРК залишається незадовільним. До цього часу не вирішено питання комплексного технічного переоснащення телерадіокомпанії.
Разом з тим, колегія звертає увагу на те, що характерним явищем в засобах масової інформації Тернопільської області є низький рівень заробітної плати працівників інформаційної сфери і, в першу чергу, у державних та комунальних ЗМІ.
Підсумовуючи розгляд питання, колегія прийняла рішення Тернопільській ОДТРК активізувати роботу по реалізації “Обласної комплексної програми розбудови телевізійного каналу “ТТБ”, а департаменту телебачення, радіомовлення і нових інформаційних технологій Держкомтелерадіо сприяти цьому, а також технічному переоснащенню телерадіокомпанії.
Управлінню у справах преси та інформації Тернопільської облдержадміністрації активізувати роботу щодо укладання договорів між редакціями комунальних газет та органами місцевої влади про висвітлення діяльності органів державної влади та сприяти вирішенню питання передачі майна і приміщень на баланс редакцій.
В цілому ж, зазначила колегія, стан інформаційного простору Тернопільської області потребує вдосконалення з врахуванням висловлених зауважень та пропозицій.
З другого питання порядку денного колегія заслухала виступ першого заступника голови Держкомтелерадіо України Мураховського А.Л. Було відзначено, що впродовж поточного року Комітет спрямовував зусилля на забезпечення реалізації плану заходів щодо виконання у 2005 році Програми діяльності Кабінету Міністрів України “Назустріч людям”, затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 6 травня 2005 року № 137
Зокрема, Комітет підготував проект Положення про державне замовлення у сфері видавничої справи та надіслав його на погодження до зацікавлених центральних органів виконавчої влади. З метою завершення опрацювання зазначеного проекту запропоновано провести під головуванням віце-прем’єр-міністра України В.Кириленка нараду за участю Держкомтелерадіо, Мін’юсту, Мінекономіки, Мінфіну, МОН, Мінсім’їмолодьспорту, Мінагрополітики, НАН України з узгодження пропозицій до проекту Положення про державне замовлення у сфері видавничої справи.
Також, Комітетом підготовлено і доопрацьовано проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про затвердження концепції Державної програми науково-технічного розвитку державного телебачення і радіомовлення на 2006 – 2009 роки”. Зважаючи на те, що проект програми розитку державного телебачення і радіомовлення практично реалізується в частині технічного переоснащення ОДТРК, триває процес бюджетного узгодження програми технічного переоснащення і модернізації апаратно-студійного комплексу радіомовлення НРКУ, розбудовуються місцеві мережі за рахунок місцевих бюджетів, запропоновано зазначене доручення Кабінету Міністрів України зняти з контролю, як таке, що втратило актуальність.
Для прискорення процедури ратифікації Європейської конвенції про транскордонне телебачення Комітетом розроблено проект Закону України “Про ратифікацію Європейської конвенції про транскордонне телебачення (із змінами, внесеними Протоколом від 9 вересня 1998 року)” та проект Закону України “Про внесення змін і доповнень до деяких законів України”. У зв’язку зі зміною складу Уряду законопроекти направлено на пере погодження до центральних органів виконавчої влади.
Комітет продовжує роботу над проектом розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення концепції Закону України “Про цифрове телебачення”. У зв’язку з тим, що зазначений Закон стосується новітніх технологій трансляції телепрограм, насамперед планування, захисту, розподілу та ефективного використання радіочастотного ресурсу, Комітет звернувся до Кабінету Міністрів України з пропозицією визначити відповідальним за його розробку Міністерство транспорту та зв’язку України.
Комітетом підготовлено ще ряд законопроектів та проектів розпоряджень КМ України, зокрема, Закон України “Про інформацію” та інші.
В результаті обговорення питання та з метою реалізації плану заходів щодо виконання у 2005 році Програми діяльності Кабінету Міністрів України “Назустріч людям” в частині державної політики в інформаційній та видавничій сферах, державної мовної політики та у сфері захисту суспільної моралі, колегія ухвалила рішення визнати роботу Комітету по виконанню Програми задовільною. Але вказати на суттєві недоліки в роботі деяких департаментів і встановити терміни щодо їх виправлення.