| В телеефірі ОДТРК «Лтава» розпочалася трансляція циклу програм, фільмів і сюжетів, присвячених сумним 25-м роковинам Чорнобильської катастрофи. Зокрема, у «Полтавських Телевізійних новинах» телеглядачі мали змогу почути розповіді про ту трагедію з вуст очевидців і безпосередніх учасників тих подій. Неординарний погляд на катастрофу представив учений-експерт радіаційної безпеки з Києва Сергій Мирний. Напередодні роковин катастрофи вийде в ефір 30-хвилинна передача «Зустріч для Вас» (автор і ведуча Людмила Нестуля), де Сергій Мирний, колишній офіцер Збройних Сил, розповість про пережите у Чорнобилі та уроки тієї події. |
Костянтин Яхновський та Євген Ковальчук розповіли полтавцям про те, що з України в Японію передали освячену копію ікони «Чорнобильський Спас». Оригінал її зберігається у Свято-Іллінському храмі у Чорнобилі, а єдина копія у настінному розписі – у гадяцькому Свято-Успенському соборі на Полтавщині.
Ікона «Чорнобильській Спас» написана 2003 року з благословення Митрополита Київського і всієї України Володимира. На іконі поряд із Ісусом Хрисом зображені чорнобильці, люди, які врятували світ від страшної аварії. Це єдина ікона в світі, де поруч із Богом зобразили простих смертних.
Незвичайна й історія написання «Чорнобильського Спаса». Сюжет ікони приснився одному з постраждалих під час аварії на ЧАЕС. Чоловік не міг пояснити сновидіння, а тому й прийшов до храму.
Розповідають, що радіаційний фон біля чорнобильського Свято-Іллінського храму, де зберігається оригінал ікони, 18-20 мікрорентген за годину, а от у самій церкві він не перевищує і 4. Безпечний рівень радіації – не більше 15 мікрорентген...
Також 21 квітня в ефірі Полтавської ОДТРК – стрічка, яку зняла творча група «Лтави» (автор Костянтин Яхновський, оператор Євген Ковальчук) «Повернення в Чорнобиль». Журналісти побували в Чорнобилі і Прип’яті уже в наші дні. Про власні спостереження і враження, а також спогади ліквідаторів-полтавців – розповідь у фільмі.