Шановні колеги, працівники інформаційної сфери та видавничої справи України!
Вітаю вас з Міжнародним днем рідної мови!
Мова є душею нації, її генетичним кодом, це найнадійніший духовний оберег держави. Сучасний світ розуміє, що мова є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ, це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни. Саме тому 21 лютого по всьому світу відзначається День рідної мови. Започатковане у 1999 році на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, це свято спрямоване на підтримку мовного та культурного розмаїття.
Мовне питання посідає особливе місце в серцях українців. Сьогодні ми повертаємо їй статус мови великої європейської нації. Але народ, який поважає рідну мову, здатен з пошаною ставитися до мови свого сусіда. Україна стала домом для багатьох національностей. На українській землі переплелися долі представників багатьох народів –росіян, білорусів, болгар, кримських татар, греків, євреїв, поляків, угорців та багатьох інших. Сьогодні ми єдиний Український народ, який творить державу справедливих можливостей і вільного життя.
Держкомтелерадіо як орган виконавчої влади, що опікується інформаційною політикою держави і видавничою справою, дотримується твердої позиції, що в Україні мають бути створені всі умови для задоволення національних, культурних і духовних потреб кожного представника національних меншин. В Україні щорічно видаються книги, газети та журнали мовами народів світу - російською, кримськотатарською, вірменською, англійською, німецькою, польською, румунською, угорською. Ця мова лунає з телеекранів та радіо ефірів.
Ми свідомі своєї відповідальності за мовне розмаїття країни і готові зробити все задля збереження і розвитку культурної самобутності наших громадян. У цьому – запорука суспільної злагоди и демократичного розвитку України.
З повагою
в.о. Голови Комітету Володимир Горобцов