Звіт про повторне відстеження результативності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо доставляння обов'язкового безоплатного примірника документів»

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо доставляння обов’язкового безоплатного примірника документів» від 12.01.2012 № 4319-VI.

2. Виконавець заходів з відстеження

Державний комітет телебачення і радіомовлення України.

3. Цілі прийняття акта

Ціллю державного регулювання є попередження порушень порядку доставляння обов’язкового примірника документів, впровадження дієвих заходів, спрямованих на запобігання порушенню Закону України «Про обов’язковий примірник документів».

Механізмом досягнення вказаної мети є встановлення відповідальності у вигляді штрафу за недоставляння обов’язкового примірника документів, а також порушення строку доставляння обов’язкового примірника документів (штраф від тридцяти до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян).

4. Строк виконання заходів з відстеження

Заходи, спрямовані на оцінку стану впровадження регуляторного акта та досягнення цим актом цілей, задекларованих при його прийнятті, проводились протягом 2014 року.

5. Тип відстеження: повторне.

6. Методи одержання результатів відстеження

Відстеження результативності цього регуляторного акта було здійснено шляхом використання статистичного методу.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також способи одержання даних

Протягом періоду виконання заходів з відстеження результативності Держкомтелерадіо велась аналітична робота щодо застосування цього регуляторного акту. Аналізувалася інформація, отримана під час надання консультацій за телефоном та роз’яснень суб’єктам видавничої справи, а також дані інститутів громадянського суспільства в інформаційній та видавничій сферах.

Держкомтелерадіо підпорядковується Державна наукова установа «Книжкова палата України імені Івана Федорова», яка в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, одержує безоплатні та платні обов’язкові примірники всіх видань, випуск яких здійснюється суб’єктами видавничої справи в Україні. Зазначена інформація поширюється засобами масової інформації та надсилається в управління преси та інформації обласних державних адміністрацій.

Тому даними на основі яких відстежувалася результативність регуляторного акта є статистичні показники, а саме: порівняльний аналіз кількості отриманих обов’язкових примірників документів за 2013 та 2014 роки.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Основними показниками результативності регуляторного акту є:

1) кількість отриманих обов’язкових примірників документів протягом 2013 року – 145196 обов’язкових примірників документів;

2) кількість отриманих обов’язкових примірників документів протягом 2014 року (станом на грудень 2014 року) – 110536 обов’язкових примірників документів.

Таким чином, кількість обов’язкових примірників документів станом на грудень 2014 року складає 90,2 % по відношенню до відповідного періоду 2013 року (122499 на грудень 2013 року та 110536 на грудень 2014 року). Реєстрацію видань 2014 року Книжкова палата України буде здійснювати до 1 лютого 2015 року.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

На підставі результатів повторного відстеження результативності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо доставляння обов’язкового безоплатного примірника документів» можна зробити висновок, що реалізація цього регуляторного акта сприяє:

 • захисту інформаційного простору держави;
 • поповненню фондів бібліотек;
 • поповненню Державного архіву друку;
 • доступності вітчизняної книги для громадян.

В.о. Голови Держкомтелерадіо  Д.В. Кравченко

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux