Звіт про базове відстеження результативності Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення законодавства у сфері телебачення і радіомовлення»

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення законодавства у сфері телебачення і радіомовлення» від 12.01.2012 № 4311-VI (надалі – Закон).

2. Виконавець заходів з відстеження

Державний комітет телебачення і радіомовлення України.

3. Цілі прийняття акта

Ціллю прийняття акта є чітке трактування назв висновків, які є підставою для оголошення Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення (далі – Національна рада) конкурсів на отримання телерадіоорганізаціями ліцензій на мовлення.

Механізмом досягнення вказаної мети є передбачення у акті положень щодо внесення змін до законів України «Про радіочастотний ресурс України», «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» та «Про телебачення і радіомовлення» в частині трактування назв зазначених висновків.

4. Строк виконання заходів з відстеження

Заходи, спрямовані на оцінку стану впровадження регуляторного акта та досягнення цим актом цілей, задекларованих при його прийнятті, проводились протягом року з дня набрання цим Законом чинності (05.02.2012 – 05.02.2013).

5. Тип відстеження: базове.

6. Методи одержання результатів відстеження

Відстеження результативності цього регуляторного акта було здійснено шляхом використання статистичного методу.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також способи одержання даних

Протягом періоду виконання заходів з відстеження результативності Держкомтелерадіо України велась аналітична робота щодо застосування цього регуляторного акту. Базове відстеження здійснювалось шляхом аналізу статистичних даних, оприлюднених на офіційному веб-сайті Національної ради.

Запроваджене регуляторним актом чітке трактування назв висновків є підставою для оголошення Національною радою конкурсів на отримання телерадіоорганізаціями ліцензій на мовлення.

Тому даними, на основі яких відстежувалася результативність регуляторного акта, є статистичні показники, а саме: кількість замовлень розробки висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом для потреб телерадіомовлення та кількість виданих Національною радою ліцензій на мовлення протягом одного року з дня набрання цим Законом чинності (05.02.2012 – 05.02.2013).

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Основними показниками результативності акта є:

 • замовлення розробки висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом для потреб телерадіомовлення:


Радіомовлення

Телебачення

МІТРІС

замовлено

отримано

замовлено

отримано

замовлено

отримано

зміна потужності

9

-

2

-

-

-

технічний перенос

1

-

-

-

-

-

зміна адреси

30

-

14

-

-

-

заміна

каналу/

чистоти

2

-

1

1

-

-

нові

46

121

-

-

-

9

ретранслятор

-

-

-

-

-

5

перехід на цифру

-

-

-

-

-

-

Отже, протягом одного року з дня набрання чинності Закону було замовлено розробку висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом для потреб телерадіомовлення – 46, отримано – 135.

2) кількість виданих Національною радою впродовж року з дня набрання чинності регуляторного акта ліцензій на мовлення – 202.

Таким чином, протягом одного року з дня набрання чинності Закону на 13 одиниць зросла кількість регіональних каналів телемовлення, у сфері радіомовлення додалося 7 регіональних каналів.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

На підставі результатів базового відстеження результативності Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення законодавства у сфері телебачення і радіомовлення» можна зробити висновок, що реалізація цього регуляторного акта сприяє:

 • удосконаленню законодавчого регулювання питання трактування назв висновків, які є підставою для оголошення Національною радою конкурсів на отримання телерадіоорганізаціями ліцензій на мовлення;
 • здійсненню господарської діяльності в прозорому нормативно-правовому полі;
 • запобіганню порушенню законодавства у сфері телебачення і радіомовлення.

Голова

Держкомтелерадіо України О.В. Курдінович

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux