1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується:
Звіт про повторне відстеження результативності Закону України «Про внесення змін до статті 9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» щодо книговидавничої справи».
2. Виконавець заходів з відстеження:
Державний комітет телебачення і радіомовлення України.
3. Цілі прийняття акта:
Закон України «Про внесення змін до статті 9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» щодо книговидавничої справи» (далі – Закон) розроблений на виконання пункту 11 Плану заходів щодо створення сприятливих умов для розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.05.2007 № 284, Указу Президента України від 21.03.2006 № 243 «Про деякі заходи з розвитку книговидавничої справи в Україні».
Цілями прийняття Закону є:
3. Строк виконання заходів з відстеження:
Заходи, спрямовані на оцінку стану впровадження регуляторного акта та досягнення цим актом цілей, задекларованих при його прийнятті, проводились протягом червня 2012 року.
4. Тип відстеження: повторне.
5. Методи одержання результатів відстеження: статистичний.
6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних:
З метою визначення результативності Закону Держкомтелерадіо України було проведено порівняння кількості виданих довідок про випуск та/або розповсюдження не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою протягом 2009-2012 років.
Так, у 2009 році видано 40 довідок, у 2010 році – 10 довідок, у 2011 році – 47 довідок, а за період з січня по серпень 2012 року – 30 довідок.
Крім того, протягом вказаного періоду Держкомтелерадіо України постійно здійснювалась аналітична робота щодо оцінки застосування окремих норм Закону суб’єктами видавничої справи. Кількість звернень та листів від суб'єктів господарювання свідчить про тенденцію до збільшення попиту на отримання державними видавництвами і підприємствами книгорозповсюдження, вітчизняними видавництвами та підприємствами книгорозповсюдження, що забезпечують підготовку, випуск та (чи) розповсюдження не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою (за винятком видань рекламного та еротичного характеру), довідок про випуск та/або розповсюдження не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою.
7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта:
При здійсненні відстеження Закону були використані такі показники результативності:
1) кількість розроблених нормативно-правових актів на виконання цього Закону;
2) кількість погоджених з Держпідприємництвом України нормативно-правових актів щодо приведення у відповідність до Закону;
3) кількість прийнятих нормативно-правових актів щодо приведення у відповідність до Закону, а саме:
Враховуючи викладене, можна зазначити, що досягнуто наступних показників результативності:
8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення цілей:
Впровадження Закону дозволило дійти певного поліпшення умов започаткування та ведення бізнесу в Україні суб’єктами видавничої справи, зокрема з’явилась можливість укладати договори оренди майна без проведення конкурсу; створено сприятливі умови для поліпшення інвестиційного клімату в Україні.
Вказані показники були досягнуті шляхом виконання цього Закону, зокрема, запровадженням безоплатного надання адміністративної послуги Державним комітетом телебачення і радіомовлення України.
В.о. Голови
Держкомтелерадіо України А.Л. Мураховський