Аналіз та прогнозування розвитку ринку в інформаційній сфері, зокрема його товарів та послуг, значною мірою впливають на формування та реалізацію державної інформаційної політики, в тому числі, подальшому забезпеченні реалізації права на доступ до інформації.
Значну роботу в наповненні інформаційного ринку проводить Державна наукова установа «Книжкова палата України імені Івана Федорова», яка є центром національної бібліографії та здійснює розробку та експлуатацію бібліографічних баз даних і мереж бібліографічної інформації. Інформаційне наповнення баз даних Книжкової палати України та довідково-пошуковий апарат до фонду Державного архівного друку є важливими складовими інформаційного ринку, інформаційно-аналітичним джерелом для різних сфер суспільного життя. Станом на березень 2025 року загальний обсяг баз даних Книжкової палати України становить близько 3 млн записів і 5,5 млн карток у системі карткових каталогів фонду Державного архіву друку.
Поточні бібліографічні бази даних Книжкової палати України формуються з бібліографічних баз даних каталогів всіх видів видань (нотних, картографічних, образотворчих, аркушевих, журнальних видань, авторефератів дисертацій тощо) та поточних баз даних державної бібліографії, що містять інформацію про державні бібліографічні покажчики («Літописи»), починаючи з року інформатизації процесу створення певного покажчика. Книжкова палата України випускає 8 видів державних бібліографічних покажчиків – «Літопис книг», «Літопис журнальних статей», «Літопис газетних статей», «Літопис авторефератів дисертацій», «Літопис картографічних видань», «Літопис образотворчих видань», «Літопис нот», «Літопис рецензій». Бази даних окремих випусків покажчиків об’єднують в одну базу даних, яка служить для тематичного пошуку інформації за запитами користувачів.
Каталоги за видами видань містять бібліографічну інформацію про видання, обов’язковий примірник яких надійшов в Книжкову палату України, пройшов державну бібліографічну реєстрацію і зберігається у фонді Державного архіву друку. База даних містить інформацію від початку інформатизації відповідного процесу до сьогодення, постійно актуалізується інформацією про нові надходження.
Бази даних державної статистики друку наповнюються первинними адміністративними даними про книги і брошури (з 1997 р.), автореферати дисертацій (з 2006 р.), образотворчі видання (з 2009 р.), нотні видання (з 2009 р.), аркушеві видання (з 2009 р.), газетні видання (з 2010 р.) та ін.
Важливою складовою інформаційного фонду є ретроспективні бібліографічні бази даних каталогів, що містять каталоги книг та брошур 1917 – 1919 рр., книжкових видань мовами їдиш та іврит 1917 – 1937 рр., нотних видань 1917 – 1922 рр., картографічних видань 1921 – 1951 рр., журнальних видань 1917 – 1965 рр. та ін.
Тематична ретроспективна бібліографічна база даних «Письменники доби становлення української державності» сформовані з відомостей про рідкісні та маловідомі книжкові видання і публікації у періодичних виданнях літературно-художніх, літературознавчих, публіцистичних творів письменників України, фольклорних творів та фольклористичних досліджень, музеєзнавчих публікацій 1917 – 1923 рр. База даних «Письменники України» наповнюється іменами, псевдонімами та бібліографічними відомостями письменників, твори яких друкувалися у книгах і журналах 1917 – 1923 рр. та бібліографічними відомостями про їхні твори.
Окрім цього, Книжковою палатою України постійно здійснюється комплектування та збереження повного і недоторканного фонду Державного архіву друку – головного сховища усіх видів видань, випущених в Україні – і який розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.10.2008 № 1345-р внесено до Державного реєстру наукових об'єктів, що становлять національне надбання.
Потужним довідково-пошуковим апаратом до фонду Державного архіву друку є система карткових каталогів за 100 років. У 2007 р. Вченою радою Книжкової палати України прийнято рішення про припинення друкування карток і подальше поповнення карткових каталогів у зв’язку з дублюванням їх електронними базами даних на всі види видань.
Система карткових каталогів Книжкової палати України містить, зокрема, генеральний алфавітний каталог (1917 – 2007 р.), каталог спецфонду (1917 – 1976 р., друковані та рукописні картки на видання, заборонені у свій час органами цензури і вилучені з фондів бібліотек), каталог газетних видань (1917 – 1961 рр. та 1997 – 2011 рр.), журнальних видань (1966 – 2012 рр.) та ін.
Зазначені інформаційні ресурси Книжкової палати України - бібліографічні бази даних та документи фонду Державного архівного друку - відіграють вагому роль при наповнення інформаційного ринку, його подальшому аналізі та прогнозуванні.
Книжкова палата України надає послуги з доступу до баз даних, а також фонду Державного архіву друку. Порядок роботи з архівним фондом визначено Законом України «Про Національний архівний фонд та архівні установи», постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2007 № 1004 «Про проведення експертизи цінності документів», наказом Міністерства юстиції України 19.11.2013 № 2438/5 «Про затвердження Порядку користування документами Національного архівного фонду, що належать державі, територіальним громадам», організаційно-розпорядчими документами Книжкової палати України та ін.
Послуги ксерокопіювання, сканування і цифрового фотографування документів фонду Державного архіву друку надаються за умови відсутності запитуваного документа у провідних бібліотеках і архівах України на підставі замовлення електронною поштою, листом або письмовою заявою з письмовим дозволом директора Книжкової палати України. Такі заходи із захисту архіву вживаються з метою збереження фонду, який внесено до Державного реєстру наукових об'єктів, що становлять національне надбання.