Інформаційна довідка до питання «Про стан претензійно-позивної роботи Держкомтелерадіо та державних підприємств, що належать до сфери його управління»

На виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про вдосконалення організації правової роботи в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади» від 14.12.2001 р. № 1693, наказу Державного комітету телебачення та радіомовлення України «Щодо вдосконалення організації правової роботи, керівниками підвідомчих підприємств, установ і організацій» від 09 серпня 2007 року № 299 та відповідно до протокольного доручення Першого заступника Голови Комітету Мураховського А. Л., наданого на оперативній нараді 12 березня 2007 року Комітету, юридичне управління опрацювавши та систематизувавши власну інформацію та відомості надані підвідомчими підприємствами, установами і організаціями (далі - підприємства) щодо стану претензійно-позовної роботи та повідомляє наступне.

У І півріччі 2009 року Комітетом було подано 4 претензії. Оскільки заявлені претензії були залишені боржниками без належного реагування, юридичним управлінням було підготовлено 2 позови до суду, що розглянуті та задоволені частково. Зараз триває робота з підготовки позовних заяв до інших боржників, які залишили претензійні вимоги без розгляду.

Комітетом було подано 2 позови до суду, що розглянуті та задоволені частково. Судовими рішеннями присуджено стягнути на користь Комітету 190 840,58 грн. (Сто дев’яносто тисяч вісімсот дев’ять гривень 58 коп.).

До Комітету було подано 2 претензії та 23 позови, з яких:

 • у 17 позовах в задоволенні вимог до Комітету було відмовлено (більшість рішень оскаржено, розгляд справ триває в апеляційній та касаційній інстанціях);
 • 2 позови залишено без розгляду;
 • по 4 справах рішення не прийнято, розгляд справ триває у суді першої інстанції.

За позовними заявами що були подані до Комітету судовими рішеннями відмовлено позивачам у стягненні з Комітету 7 082 090,62 грн. (Сім мільйонів вісімдесят дві тисячі дев’яносто гривень 62 коп.).

Крім цього Верховним судом України прийняте остаточне рішення про відмову одній із найбільших організацій колективного управління авторськими правами у її вимогах зобов’язати НРКУ укласти договір на виплату роялті (Комітет-3-тя особа). Це рішення за своєю суттю є прецедентним, що дозволить уникнути зайвих грошових виплат у великих обсягах з державного бюджету.

Також за звітній період до Комітету надійшло 11 позовних заяв, де Комітет виступає в якості третьої особи на стороні відповідача. За результатами розгляду 8 з цих справ Вищий господарський суд України скасував рішення попередніх інстанцій та передав справи на новий розгляд, зазначивши про необхідність залучення Комітету в якості відповідача. Розгляд цих справ триває.

Щодо претензійно-позовної роботи у підвідомчих організаціях, то Комітет проінформували про стан претензійно-позовної роботи за І квартал 2009 року такі підприємства:

1. Державна телерадіомовна компанія «Крим», до неї було подано – 6 позовів, у 4-ох з яких у задоволенні позовних вимог було відмовлено, а в 2-ох розгляд справи триває;

2. Державна організація Луганська обласна державна телерадіокомпанія, до неї було подано - 1 позов, розгляд справи триває, та нею подано – 1 позов результати розгляду якого у наданій інформації не зазначені;

3. Вінницька обласна державна телерадіокомпанія, нею було подано – З позови, один з яких частково задоволений, а інші відхилено.

Держкомтелерадіо проінформували про стан претензійно-позивної роботи за II квартал 2009 року наступні підприємства:

Державне підприємство «Видавництво і друкарня «Таврида», ним було подано – 6 позовів, розгляд яких триває, 1 вимога, яка не виконана орендарем, 1 претензія, яка частково задоволена та 4 скарги, які досі розглядаються;

Запорізька обласна державна телерадіокомпанія повідомила, що у II кварталі 2009 року претензій і позовів, як нею, так і до неї не надавалось.

Держкомтелерадіо проінформували про стан претензійно-позовної роботи за І півріччя 2009 року наступні підприємства:

1. Національна телекомпанія України, нею було подано – 37 позовів, у 24-ох із них розгляд триває, 10 позовів було задоволено, в 3-ох позовах в задоволенні позовних вимог було відмовлено повністю, укладено 1-ну мирову угоду, заявлено 52 вимоги, у 30-ти з яких борг був сплачено, а у інших 22 відповідь й досі не отримана. До неї було подано 15 позовів із яких: 1 справа закрита, по 2-ом позовам позовні вимоги задоволено, та по 12 позовам триває розгляд;

2. Державна телерадіокомпанія «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення» (УТР), нею було подано - 1 позов, який був задоволений, та до неї подано 1 позов по якому позовні вимоги задоволені частково.

3. Чернігівська обласна державна телерадіокомпанія повідомила, що за І півріччя 2009 року претензій і позовів, як нею, так і до неї не надавалось.

Інші підвідомчі підприємства, установи та організації не виконали вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про вдосконалення організації правової роботи в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади» від 14.12.2001 р. № 1693, та наказу Державного комітету телебачення та радіомовлення України «Щодо вдосконалення організації правової роботи, керівниками підвідомчих підприємств, установ і організацій» від 09 серпня 2007 року № 299 та не проінформували Державний комітет телебачення та радіомовлення України про стан претензійно-позовної роботи.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux