![endif]>![if>
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ
ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
21 листопада 2017 р. м. Київ №447
Про затвердження Статуту
Дитячого оздоровчого табору
«Ходорів» (нова редакція)
Відповідно до Цивільного кодексу України, Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», на підставі Положення про Державний комітет телебачення і радіомовлення України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 № 341,
Н А К А ЗУ Ю:
1. Перейменувати Оздоровчо - лікувальний пансіонат «Ходорів» в Дитячий оздоровчий табір «Ходорів», скорочена назва ДОТ «Ходорів».
2. Змінити основний вид економічної діяльності відповідно до класифікатору видів економічної діяльності ДК: 009:2010, 55.20 – Діяльність засобів розміщення на період відпустки та іншого тимчасового проживання.
3. Затвердити Статут Дитячого оздоровчого табору «Ходорів» (код ЄДРПОУ - 02841711 ) у новій редакції, що додається.
4. Уповноважити директора Дитячого оздоровчого табору «Ходорів» Чернявського В.М. на проведення державної реєстрації відповідних змін в установленому порядку та поінформувати Держкомтелерадіо.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова Держкомтелерадіо О.І. Наливайко
| ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Державного комітету телебачення і радіомовлення України від "21" листопада 2017р. №447 Голова Держкомтелерадіо |
______________О.І. Наливайко
СТАТУТ
ДИТЯЧОГО ОЗДОРОВЧОГО ТАБОРУ
«ХОДОРІВ»
(нова редакція)
Київ
2017
Загальні положення
Дитячий оздоровчий табір “Ходорів” (надалі за текстом – Табір) є дитячим закладом оздоровлення та відпочинку та самостійним господарюючим суб’єктом, який надає послуги з оздоровлення дітей (комплекс спеціальних заходів соціального, виховного, медичного, гігієнічного, спортивного характеру, надання яких спрямовані на відновлення та поліпшення фізичного і психічного стану здоров'я дитини).
Табір є правонаступником Оздоровчо-лікувального пансіонату «Ходорів».
Органом управління майном Табором є Державний комітет телебачення і радіомовлення України (надалі за текстом – Орган управління майном).
Повна назва: - Дитячий оздоровчий табір “Ходорів”.
Скорочена назва: - ДОТ «Ходорів».
Місцезнаходження: Київська область, Миронівський район, село Ходорів, вул. Героїв Дніпра, буд. 49.
Розділ 1
Мета і предмет діяльності
1.1 Табір утворений з метою оздоровлення дітей.
1.2 Предметом діяльності Табору є:
а) надання послуг з оздоровлення дітей – комплексу спеціальних заходів соціального, виховного, медичного, гігієнічного, спортивного характеру, що надаються закладом оздоровлення та відпочинку і спрямовані на відновлення та поліпшення фізичного і психічного стану здоров`я дитини;
б) створення фізкультурно-оздоровчого комплексу з повним обсягом оздоровчих послуг;
в) забезпечення відпочиваючих автотранспортними, туристичними екскурсійними, медичними та іншими видами послуг, пов’язаних з оздоровленням в Таборі;
г) здійснення торгівельної діяльності відповідно до чинного законодавства України;
д) створення умов безпечної праці та оздоровлення;
е) забезпечення раціонального використання основних фондів, матеріальних і фінансових ресурсів, здійснення заходів з охорони державного майна.
Розділ 2
Організаційно-правові засади діяльності Табору
2.1. Табір є юридичною особою, має самостійний баланс, печатку, бланки зі своєю назвою, рахунки у відповідних банківських установах; користується правами та несе зобов`язання, передбачені чинним законодавством для юридичних осіб. Права і обов’язки юридичної особи Табір набуває з моменту його державної реєстрації.
2.2. Табір діє на підставі Статуту, розробленого відповідно до Типового положення про дитячі заклади оздоровлення та відпочинку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2009 № 422, і затверджується Органом управління.
2.3. Табір несе відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах належного йому майна згідно із чинним законодавством України.
2.4. Табір вступає в договірні відносини з іншими підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм їх власності, має право укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов’язки, бути позивачем та відповідачем у судових органах.
2.5. Період оздоровчої зміни у Таборі становить не менш як 21 день, протягом якого дитина отримує послуги з оздоровлення та відпочинку, а період відпочинкової зміни становить не менш як 14 днів.
2.6. Табір приймає на оздоровлення та відпочинок дітей, які перебувають у Таборі самостійно. Приймання дітей до Табору здійснюється з урахуванням віку та стану здоров'я дитини.
2.7. Діяльність табору будується на принципах самоврядування, демократії та гуманізму, доступності, пріоритетності, загальнолюдських надбань і цінностей з урахуванням специфіки національних та культурно-історичних традицій.
Розділ 3
Порядок прийому дітей до Табору
3.1. До Табору діти можуть прибувати з батьками або іншими законними представниками чи у складі груп з особами, які їх супроводжують.
3.2. Приймання дітей до табору здійснюється на підставі путівки, яка засвідчує право дитини на отримання послуг з оздоровлення та відпочинку, умови перебування, визначає вартість для однієї дитини та за наявності медичної довідки встановленого зразка, затвердженого Міністерством охорони здоров’я.
3.3. З урахуванням віку та інтересів дітей у Таборі створюються групи (загони), наповнюваність яких визначається типовими штатними нормативами та державними санітарними правилами і нормами улаштування, утримання і організації режиму діяльності дитячих закладів.
3.4. Оздоровчо-виховний процес та процес відпочинку у Таборі здійснюється з урахуванням індивідуальних можливостей, інтересів і здібностей дітей, їх віку, психофізичних особливостей та стану здоров’я.
3.5. Відрахування дитини із Табору здійснюється за бажанням батьків або інших законних представників чи на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що унеможливлює її перебування у Таборі.
Негайне відрахування дитини із Табору та відправлення до місця постійного проживання здійснюється за рахунок батьків або інших законних представників на підставі рішення педагогічної ради Табору у разі неодноразового та/або грубого порушення вимог внутрішнього розпорядку Табору.
Розділ 4
Організація оздоровчо-виховного процесу
4.1 Працівники Табору, відповідно до своїх функціональних повноважень, несуть відповідальність за збереження життя та здоров'я дітей, які перебувають в ньому.
4.2. Надання дітям та працівникам Табору медичної допомоги на лікування здійснюється медичними працівниками Табору.
4.3. Приміщення, будівлі та споруди Табору повинні відповідати чинним санітарно-гігієнічним нормам та вимогам пожежної безпеки. У кожному приміщенні Табору на видному місці розміщується план евакуації у разі пожежі чи стихійного лиха, затверджений директором.
4.4. Табір забезпечує збалансоване харчування дітей, необхідне для їх нормального росту і розвитку, із дотриманням вимог щодо якості та безпеки продукції, визначених нормативними документами.
4.5. Табір може організовувати роботу гуртків, груп та інших творчих об'єднань за його межами у місцях, призначених для перебування дітей (інші дитячі заклади, стадіони тощо).
4.6. У Таборі створюються безпечні умови перебування дитини, забезпечується охорона її життя і здоров'я, особистого майна, надання медичної допомоги, страхування від нещасного випадку, виконання освітніх програм, організації змістовного дозвілля тощо.
4.7. Табір може проводити культурно-спортивні, туристичні, краєзнавчі мистецькі та інші заходи для дітей та юнацтва. Як на своїй території так і за її межами.
4.8. Табір має право, за наказом директора надавати свою територію та майно для проведення культурно-спортивних, оздоровчих, туристичних заходів іншим організаціям, установам, фондам тощо або приватним особам за плату, згідно з двостороннім договором або, за розпорядженням засновника, безкоштовно.
Розділ 5
Права та обов’язки Табору
5.1. Права Табору:
- відкривати рахунки в національній валюті у банках і зберігати на них кошти, а також проводити інші операції, пов’язані з організацією фінансування проектів, що стосуються діяльності Табору. Отримувати безвідсоткові кредити від українських та зарубіжних партнерів;
- укладати угоди з вітчизняними та зарубіжними юридичними та фізичними особами з купівлі, продажу, підряду, обміну, позики, перевезення, страхування, доручення, комісії, зберігання, спільної діяльності та інші, відповідно до чинного законодавства;
- надавати свої послуги за цінами, що формуються відповідно до умов економічної діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України - за фіксованими державними цінами;
- розробляти і затверджувати у встановленому порядку програму своєї діяльності;
- здійснювати спеціалізовану діяльність відповідно до отриманих ліцензій.
5.2. При здійсненні зовнішньо - економічної діяльності Табір користується повним обсягом прав юридичної особи і виконує обов’язки, пов’язані із статусом юридичної особи.
5.3. Табір забезпечує:
- своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно із чинним законодавством;
- вдосконалення організації заробітної плати працівників з метою посилення їх матеріальної зацікавленості як в результатах особистої праці, так і в загальних підсумках роботи Табору;
- виконання норм і вимог щодо охорони навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки;
- ведення бухгалтерського, оперативного обліку та статистичної звітністі згідно із чинним законодавством.
У разі порушення Табором законодавства про охорону навколишнього природного середовища, його діяльність може бути обмежена, тимчасово заборонена або припинена відповідно до чинного законодавства.
Розділ 6
Управління Табором
6.1. Управління Табором здійснює його керівник (директор), який призначається і звільняється Органом управління майном.
6.2. Директор здійснює безпосереднє керівництво та контроль за діяльністю Табору.
6.3. Директор Табору:
- затверджує календарний план роботи, режим дня та правила внутрішнього розпорядку для дітей і працівників Табору;
- організовує інструктаж працівників з техніки безпеки, профілактики травматизму, запобігання нещасним випадкам з дітьми, дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил, а також надання першої невідкладної допомоги;
- забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил техніки безпеки;
- здійснює контроль за оздоровчо-виховним процесом та процесом відпочинку, забезпечує створення належних умов для оздоровлення та відпочинку;
- діє без довіреності та представляє інтереси Табору на підприємствах, в установах та організаціях;
- видає в межах своїх повноважень накази, обов'язкові для виконання всіма працівниками і вихованцями Табору, організовує і контролює їх виконання;
- приймає на роботу та звільняє працівників Табору, затверджує посадові інструкції працівників;
- вживає заходів заохочення та дисциплінарного впливу до працівників Табору;
- обирає форму і форми і систему оплати праці, встановлює працівникам конкретні розміри тарифних ставок, підрядних розцінок, посадових окладів, премій, винагород, надбавок і доплат на умовах, передбачених колективним договором;
- розпоряджається в установленому законом порядку майном та коштами Табору, укладає договори, відкриває рахунки в банках або органах державного казначейства.
6.4. Рішення соціально-економічних питань, що стосуються діяльності Табору виробляються і приймаються його органами управління за участю трудового колективу та уповноважених ним органів і відображаються у колективному договорі. Колективним договором також регулюються питання охорони праці, трудові відносини колективу з адміністрацією Табору.
Розділ 7
Повноваження Органу управління майном
7.1. До повноважень Органу управління майном належить:
- затвердження статуту Табору та змін до нього;
- укладання контракту з Директором Табору;
- погодження укладання Табором договорів про спільну діяльність, договорів комісії, доручення та управління майном;
- здійснює контроль за державним майном, та вносить пропозиції щодо умов його подальшого використання;
- здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю Табору;
- здійснює контроль за дотриманням цього Статуту;
- здійснює інші повноваження, передбачені законодавством.
Розділ 8
Фінансово-господарська діяльність
8.1. Фінансово-господарська діяльність Табору здійснюється згідно положень цього Статуту та вимог чинного законодавства. Взаємовідносини Табору з юридичними та фізичними особами визначаються згідно з чинним законодавством, договорами, укладених між ними.
8.2. Основним показником фінансових результатів господарської діяльності Табору є прибуток (дохід).
8.3. Чистий прибуток Табору, який залишається після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат, витрат на оплату праці, оплати відсотків по кредитах банків, сплати передбачених законодавством України податків та інших платежів до бюджету, відрахувань у галузеві інвестиційні фонди, залишається у повному розпорядженні Табору.
8.4.Табір створює цільові фонди, призначені для покриття витрат, пов’язаних з його діяльністю: фонд розвитку виробництва, фонд споживання; резервний фонд.
8.5.Аудит фінансової діяльності Табору здійснюється згідно із чинним законодавством України.
8.6. Табір має право:
- самостійно розпоряджатися коштами, які надійшли на його рахунок;
- розвивати та утримувати матеріально-технічну базу;
- володіти, користуватися і розпоряджатися майном відповідно до чинного законодавства та цього Статуту;
- надавати платні послуги після отримання в установленому порядку відповідних ліцензій;
- користуватися пільгами, передбаченими чинним законодавством;
- отримувати кошти і матеріальні цінності для зміцнення власної матеріально-технічної бази, організації відпочинку;
- здійснювати капітальне будівництво і реконструкцію, капітальний і поточний ремонт на основі договорів підряду чи господарським способом.
8.7. Збитки, завдані Табору внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними або фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства.
Розділ 9
Порядок реорганізації та ліквідації Табору
9.1. Припинення діяльності Табору відбувається шляхом реорганізації або ліквідації і здійснюється за рішенням Органу управління майном.
9.2. Припинення Табору здійснюється комісією з припинення, яка утворюється Органом управління майном. До складу комісії з припинення входять представники Органу управління майном і Табору в особі його органу управління. Порядок і строки проведення припинення, а також строки для заяви претензій кредиторам визначаються згідно з чинним законодавством.
9.3. З моменту призначення комісії з припинення до неї переходять повноваження по управлінню Табором.
9.4. При припинені Табору працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.